Światowy Tydzień Mózgu

Mózg uznawany jest przez naukowców za najbardziej skomplikowane dzieło natury. W celu uczczenia jednego z najbardziej enigmatycznych narządów ludzkiego ciała zdecydowano, że jeden z tygodni marcowych będzie czasem szczególnej refleksji nad wiedzą na temat jego funkcjonowania. Tydzień Mózgu jest światowym świętem neuronauki – nauki leżącej na pograniczu wiedzy biologicznej, medycznej, biofizycznej, psychologicznej oraz informatycznej. Od 1998 r. Tydzień Mózgu obchodzony jest również w Polsce, zwłaszcza w dużych ośrodkach akademickich. Obchodzony w  tym roku w dniach 15 – 21 marca ma za zadanie popularyzować wiedzę o mózgu i układzie nerwowym. 

Wydarzenia (wykłady, warsztaty, szkolenia) mają na celu promowanie wiedzy z zakresu neurobiologii, kognitywistyki i psychologii. Są one adresowane do osób, które interesują się możliwościami i ograniczeniami naszego mózgu. Z okazji obchodów Tygodnia Mózgu, święta dociekliwych poznawczo uczelnie zapraszają na cykl spotkań z mózgiem w tle!

Oto parę propozycji – zachęcamy do udziału w wykładach i warsztatach szczególnie pasjonatów medycyny, biologii i psychologii!!

https://www.wsb.pl/gdansk/aktualnosci/swiatowy-tydzien-mozgu-2021-zapisz-sie-na-wyjatkowe-spotkania-online

https://ptpk.org/tydzien_mozgu.html

https://www.gwsh.pl/wydarzenia/tydz_mozgu.html

Jolanta Kulik

Nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa, wf oraz ratownictwa. Z tą Panią żaden wypadek nie jest groźny :)

Skip to content