Przyszli medycy w Szpitalu Miejskim i Stacji Pogotowia

Drugi rok współpracy naszej szkoły ze Szpitalem Miejskim został podsumowany roboczo. Spotkanie w murach siemianowickiej lecznicy poświęcone było zagadnieniom fizjoterapii i rehabilitacji. Młodzież z obu naszych klas medyczno – ratowniczo – przyrodniczych wzięła udział w świetnie przygotowanych zajęciach na temat zespołu bólowego kręgosłupa. Prowadzące spotkanie – panie Dorota i Monika – w przystępny i fachowy sposób przedstawiły sposoby walki z różnymi postaciami bólu kręgosłupa i innych narządów układu ruchu. W zajęcia aktywnie włączyli się uczniowie. Następnie matejkowicze obejrzeli Oddział Rehabilitacji Narządu Ruchu.

Ze szpitala uczniowie udali się do siemianowickiej stacji Pogotowia Ratunkowego, gdzie czekały na nich warsztaty z ratownikami medycznymi. Celem spotkania było przede wszystkim zapoznanie z zawodem ratownika medycznego, jego plusami i minusami oraz zapoznanie z nowoczesnym wyposażeniem karetek ratującym życie i zdrowie poszkodowanych. Od dzisiaj nieobce są matejkowiczom min. takie terminy jak krzesło kardiologiczne czy kapnograf oraz umiejętności transportu poszkodowanych czy użycie worka samorozprężalnego.