Tor ratowniczy na Trójboju Matejkowskim

Tor ratowniczy, to jedna z konkurencji, która była dodatkowo punktowana w XIII Trójboju Matejkowskim. Konkurencję przygotowały dwie Wiktorie, uczennice klas II i III o profilu medyczno – ratowniczym. Zadaniem zawodników z VIII klas szkół podstawowych i III klas gimnazjów, było pokonanie dystansu z przeszkodami, z ciężkim ratowniczym plecakiem, sprawdzenie przytomności i oddechu u poszkodowanego, wykonanie masażu serca, ułożenie pozoranta w pozycji bezpiecznej oraz zapewnienie mu komfortu termicznego. Liczył się czas i precyzja wykonania. Najlepszy w tej konkurencji był uczeń ze szkoły Podstawowej nr 4, lecz pozostali uczestnicy również poradzili sobie bardzo dobrze. Gratulujemy !