Ćwiczenia praktyczne służb w Siemianowicach

16 października odbyły się miejskie ćwiczenia proobronne mające na celu skoordynowanie działań służb mundurowych działających w naszym mieście, udział wzięli strażacy, policjanci i straż miejska a organizatorem była Fundacja Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT. W całym przedsięwzięciu znaczną rolę odegrali Michał i Ryszard z klasy IIIbl (członkowie Fundacji GROT). Głównym założeniem ćwiczeń było postawienie służb w sytuacji kryzysowej do przeprowadzania której zostali wybrani między innymi nasi uczniowie. Cel ich misji polegał na wtargnięciu jako grupa uzbrojonych napastników do Centrum Zarządzania Kryzysowego i porwanie jednego z pracowników. Następnie uciekając samochodem trafili do Parku Pszczelnik, gdzie nastąpiła symulacja wypadku samochodowego. Samochód podczas ucieczki wbił się w drzewo, jedna osoba (Ryszard) zostaje poszkodowana i nią po przybyciu na miejsce zajmują się strażacy i policja, a pozostała trójka razem z porwanym uciekają do lasu. Po pewnym czasie na miejscu pojawia się więcej radiowozów straży miejskiej oraz policja z psem, którzy ruszają tropem uciekinierów. Poniżej fotorelacja.